Soe õhtusöök vastsündinu puhul

Projekt „Soe õhtusöök vastsündinu puhul“ on Salemi koguduse rutiini kuulunud tänaseks juba kaks aastat. Meieni jõudis selline praktika läbi Risttee – aitäh, aga on kasutuses ka mitmetes teistes kogudustes nii Eestis kui ka välismaal.

Sisuliselt tähendab see, et kui kellegi perre on lisandunud uus pisike liige, siis katavad koguduse liikmed iga päev vähemalt korra nende laua sooja söögiga ja nii nädal aega järjest. Igal õhtul võib värske pere leida enda ukse tagant uue ja põneva koguduseliikme, kellel kaasas karbikesed ja potikesed koos maitsva kodukootud einega.

Tavaliselt toimub väike tervitus ja toidu üleandmise protsess üsna kiiresti, aga kui mõlemale osapoolele sobib, siis võib oodata ka küllakutset. Projekti idee on teha kellegi elu lihtsamaks, mitte vastupidi, nii et arvestame siinkohal esmalt just vanematega. Uus rutiin on alles paika loksumas ning iga päev/öö omamoodi väljakutse, mistõttu mõistame, et kellegi võõrustamine võib sellel ajal olla eriti stressirohke.

„Soe õhtusöök vastsündinu puhul“ on üks mitmetest võimalustest praktiliselt näidata, et koguduseliikmed hoolivad ja hoolitsevad üksteise eest. Veelgi enam – et koguduseliikmed hoolivad ja hoolitsevad ka inimeste eest, kes Jumala kogudusse ei kuulu. Oleme saanud teenida ka selliseid peresid.

Kirikus kohtudes üksteist sõnadega julgustada on hea, aga väljaspool koguduse kokkusaamisi üksteise praktiline teenimine annab meie omavahelisele suhtele teise, isiklikuma, mõõtme. See on hea võimalus kohata vendasid/õdesid, kes võitlevad sinu kõrval, aga kellega sa oma teenimistöös või koguduse kokkusaamistel suhtlema ei satu.

Kui me külvame hoolimist ja armastust, siis saame ka lõigata hoolimist ja armastust. Raske on näha, kui suure jälje meie heategu kellegi südamesse jätta võib, aga iga heategu aitab tuua valgust pimedusse

Kogusime ka mõned meenutused perekondadelt, kes on saanud osa koguduseliikmete poolt toodud soojadest õhtusöökidest.

Tore oli näha erinevaid koguduseliikmeid, kes meile siiralt kaasa elasid. Kuna ööd olid lühikesed ja hommikud pikad, siis oli eriti hea, et saime õhtusööki endale ka järgmiseks lõunaks kõrvale panna ja nii ühe stressirohke küsimuse (Mida lõunaks süüa?) oma “hommikust” eemaldada

Roland ja Kadi

 Pärast teise lapse sündi õnnistati meid nädala jooksul igaõhtuste õhtusöökidega. Olime üllatunud, kui rikkalikud ja maitsvad need toidud olid, isegi meie pirtsakas 2-aastane sõi isuga. Kogesime, et oleme hoitud ja osa kogukonnast, kes hoolib ja armastab. Aitäh!

Silver ja Sandra

Esimese lapse saamine on teadagi uus kogemus värsketele lapsevanematele. Elus algab justkui uus peatükk, mis on täis avastamist, õppimist ning veelgi enam üksteise tundmist. Eks see kehtib nii vanemate kui ka lapse enda kohta. Meil oli vaja hakata last tundma õppima, selgeks saada tema soovid ning pühendada end 100% tema heaolule. 

Kui Kristen mulle ühel õhtul kirjutas, et nad on teinud värsketele vanematele sooja õhtusööki ning soovivad seda pakkuda ka meile, oli see minu jaoks heas mõttes ootamatu. Tõesti ei osanud oodatagi sellist abi. Tol hetkel, kus me olime beebimajandusega niivõrd hõivatud, oli see justkui valguskiir, mis end meie poole sirutas. Meie jaoks ootamatult sooviti pakkuda tuge ja abi, mis tõsiselt aitas uue elumuutusega julgel sammul edasi astuda. Üks asi oli muidugi see, et hea toit tegi kõhu hõlpsalt täis. Kuid enim puudutas just see, et Jumal on meile andnud sõbrad, tuttavad ja koguduse, kes tulevad appi ja annavad vaimset kosutust perioodil, kus on toimumas suur elumuutus.

Rainer ja Sirli

Meie perele oli toidutoomine suureks abiks ja ka üllatuseks, sest tegelikult Salemi noorte hulka ametlikult ei kuulu. Siiski tõi nädal aega igal õhtul keegi meile sooja söögi ja saime selle võrra rahulikumalt oma uude vanema rolli sisse elada. Toidud olid nii südame ja armastusega toodud/valmistatud – valikus oli nii koduahjus valmistatud saia kui ka kvaliteetsest restoranist toodud toite. Oleme siiani tohutult tänulikud, et meie eest niivõrd hästi sellel elumuutval perioodil hoolitseti!

Lauri ja Heli-Riin

See tekitas ülimalt sooja tunde inimestest. Oli eriline tunda selliseid inimesi, kes peale väsitavat tööpäeva tulid ja ütlesid, et me tõime teile söögi, ilma, et nad oleksid olnud õhtul väsinud olemusega. Väga lahke ja siiras kogemus! Hea meel oli oodata, et iga õhtu tuleb keegi külla! Ja toit oli väga maitsev! Oleme tänulikud selle eest!

Iisak ja Elise

Autor: Roland