Salemi matk Elva ümbruses

Salemi koguduse vahva matkarühm tegi kevade kõige ilusamal ajal, maikuu keskpaiku, matka Elva ümbruse looduses. Kahjuks nägime ka otse raja kõrval lageraie-lanke, mis jätsid trööstitu mulje. Seevastu matka viimane osa jäi meelde kauni paisjärve, mõnusa pikniku ja roheluses kulgeva metsarajaga. Kokku kõndisime umbes viis kilomeetrit. Jänesekapsas õitses. Linninimesed said teada, et „kuusk õitseb“. Metsvindi ja lehelinnu laulu tundsid mitmed päris kergesti ära.

Matk andis võimaluse nii omavahelisteks vestlusteks kui ka palvehetkedeks. Võis ka päris omaette kõndida. Kõndimise rütm pakub lihtsaks palveks häid võimalusi ja puhastab meeled ja mõtted kõrvalistest tühiasjadest. Kege vihm mõjus värskendavalt. Viimaks peatusime veel Elva palvelas; kohaliku koguduse rahvas avas lahkesti uksed.

Käimine on Piiblis kristliku elu võrdkujuks. Käige Vaimus (Gl 5:16), käige armastuses (Ef 5:2), käige nagu valguse lapsed (Ef 5:8), käige Kristuses (Kl 2:6), käige tarkuses (Kl 4:5) – nii räägib Uus Testament kristlikust elust ja selle teekonna suunaviitadest. Elvas tuletas meelde kohalik vend Eeri Leesik meile meelde, et me teekonnal ka mahajääjaid unarusse ei jätaks, vaid neid järgi ootaksime.

Piiblis on haarav ja pisut salapärane lugu – Eenokist, kes „kõndis koos Jumalaga“. Tema suhe Jumalaga muutus elu teekonnal nii tugevaks ja ehtsaks, et „siis ei olnud teda enam, sest Jumal võttis tema ära“. (1Ms 5:24) Eenok kõndis teise tegelikkusesse… Võimas lugu. See jääb igaühele edasi mõtlemiseks.

Aga Salemi koguduse rännak jätkub ja loodusmatku korraldame kindlasti ka tulevikus.

Salemi koguduse pastor