Sada aastat ja 200 tooli

Sel suvel sai Salemi kogudus 100-aastaseks. Väikesest algusest on kasvanud välja EKB Liidu suuruselt teine, 300-liikmeline kogudus. Juubelipidustused algasid reede õhtul Tartu koguduste ühise ülistusõhtuga, mida korraldas oma meeskonnaga Ragne Kivimets. Jumala ülistamine vaheldus tunnistustega ning suur hulk inimesi kasutas pakutud eestpalvevõimalust.

Laupäeva hommik kutsus ülikoolilinna kogudusele kohaselt minikonverentsile. Toivo Pilli aitas osalejatel märgata mineviku õnnistusi, suur Eesti sõber Bill Ankerberg rääkis vaimuliku teenimise olevikust ning alati innovaatiline Meego Remmel visandas tulevikukoguduse piirjooni. Konverentsi juhatas koos Toivo Pilliga Mairon Koit.

Mis on sünnipäev ilma pidulauata! Laupäeva õhtuks oli kirikusaal ümber kujundatud 180-kohaliseks sünnipäevasaaliks. Lisaks koguduse rahvale olid kutsutud sünnipäevale rajatud koguduste (Risttee, 3D ja TIF) ja nende poolt rajatud koguduste (3D kogukonnad ja Tallinna Kogukonnad) esindajad. „Vanaemale külla“, nagu seda kokkusaamist nimetasime.

Pühapäevahommikune pidulik jumalateenistus oli tänu täis! Vennad Sooned tegid muusikat, linnapea Urmas Klaas tervitas ja Joosep Tammo jutlustas. Ta kasutas kujundit, et koguduste liit on nagu eriilmeline mets: noored kogudused on nagu alusmets, vanad aga nagu mastimännid. Jumalateenistust on võimalik järele vaadata https://www.youtube.com/watch?v=xGrM5b6O5-c Peale jumalateenistust jagasime kõigi külalistega kiriku ees kringlit, maasikaid ja osadust.

Juubeliaasta kestab. Oleme kutsunud kõiki hea tahtega inimesi kaasa sajanda juubeli kingitust tegema. Plaanime osta kirikusse 200 uut ja kaasaegset tooli. Ühe tooli hind on 80 eurot, kogueelarve 16 000 eurot. Kui Jumal on Sind Salemi koguduse loo kaudu õnnistanud või tahad lihtsalt armastusest sünnipäevakingitust teha, siis kingi Salemi kogudusele tool või kaks või kolm! Saad teha ülekande Salemi koguduse pangaarvele märksõnaga „toolid“. Mine tea, ehk saame juba enne 101. sünnipäeva uutel toolidel istuda?