Rahvusvaheline perepäev

Kui sõda Ukrainas jätkus ja mitmed põgenikud meie juurde jõudsid, mõtlesime ka Salemi kogudusega, mida saaksime nende heaks teha. Perepäeva mõtte juurde olid jõudnud samaaegselt meie koguduses koguneva vene osakonna esindajad, kellest mitmed on ukrainlased.

Nii tulimegi kokku, et ühiselt plaani pidada ja kava kokku panna. Laupäeval, 2.aprillil kell 11-14 toimuvale üritusele plaanisime mänge ja meisterdamist, piiblilugu ja laule, jooksumänge ja kohvikut. Ning kõik sai toredasti teoks!

Abis oli nii nooremaid kui vanemaid, nii eesti kui vene keelt kõnelevaid inimesi. Eesti poolt vedasid sisuliselt eest Adele, abis olid Enely, Kärt, Marie, Eliisa, Mairon ja Mairhold. Lisaks veel hulk abilisi köögi poolel. Vene poolelt saime tuttavaks pühapäevakooli juhi Valentina ja tema tütre Veroonikaga ning tugevdasime koostööd juba tuntud vene koguduse ühe juhi Paveliga. Lisaks aitasid veel kaasa meie liidu Sõbralt Sõbrale sihtasutuse inimesed Mirjam ja Age.

Jah, üritusele tuli ka hiljuti siia saabunud ukrainlasi, kuigi järgmine kord ootame neid rohkem. Aga perepäeval oli veel teine, väga tore tulemus: saime kahe ühes majas koguneva kogudusega üksteisega tuttavamaks ning avastasime, kuidas Jumal me usku kinnitab, kui üheskoos teenime. Aitäh kõigile, kes kaasa elasid ja aitasid!