Osadus vabas õhus

Vaba ja värske õhk on muutunud seoses koroona-kogemusega olulisemaks kui varem. Lapsed on eelmisel õppeaastal olnud kaua koduõppel. Täiskasvanud on töötanud kodukontorist. Isegi jumalateenistusel osalemiseks ei ole paljudel pühapäevadel olnud tarvis kodust välja minna, vaid internet on toonud kõik koju kätte.

Nüüd, kui koroonapiirangud on taas leevenenud, korraldas Salemi kogudus mitu osadust tugevdavat üritust just vabas õhus. 1. juunil toimus Karlova Päevade raames perepiknik pastori aias, millel osales umbes 70 inimest. Lapsed tundsid rõõmu täispuhutavast batuudist, ilm oli suurepärane. Tänu Martin Roose pühendunud küpsetamisele sai igaüks, kes soovis, taldrikule kuuma pannkoogi. Oli vahvaid vestlusi. Meile kingiti suurepärane ilm. Aitäh ka Anna Edasi kohviku rahvale, kes heatahtlikult õhtu õnnestumisele kaasa aitas. Aitäh teistele abilistele!

Järgmine vahva ettevõtmine oli pühapäevakooli õpetajate juhtimisel laste ja perede väljasõit Vudilasse 6. juunil. Osalejaid olin nii palju, et lisaks autodele tuli tellida ka buss. Tähistasime pühapäevakooli lõpetamist, kuid tahtsime pakkuda midagi ka Karlova kogukonnale ja sõpradele. Hea meel, et paljud tõid väljasõidule kaasa oma tuttavaid ja sõpru lastega. See väljasõit jääb kindlasti kauaks meelde. Kogudus palvetas selle väljasõidu pärast, et tore meeleolu muutuks vaimulikuks kandvaks tähenduseks. Võime rõõmustada, et nõnda tõesti sündis, ja see ürituses on osa suurte ja väikeste vaimulikust teekonnast.

Kunagi varem ei ole Salemi kogudus teinud aastapäeva piknikku. Sel aastal tegime. Aitäh Laugesaarte perele, kes Salemi rahvast lahkelt oma maakodus Ahja lähedal tervitas. Vana taluõu oli otsekui pidulikus ootuses, ümbruskonna loodus jutustas Jumala ilumeelest ja headusest. Kohal oli noori ja vanu, lapsi ja teismelisi – kokku umbes 50 inimest. Tõeline koguduse perekonnaõhtu. Igaüks tõi kaasa toitu jagamiseks ja pärast koristati laud üheskoos. Pastor Toivo Pilli jaga sõna Markuse evangeeliumi 4. peatükist, kus Jeesus tormi ajal paadis magab ja jüngrid satuvad paanikasse. Olgu meil usku! Kui oleme Jeesuse paadis, ei pea me ootamatusi kartma.

Ja kõigele sellele lisaks tuleb mainida jaaniõhtut koos Kolgata koguduse rahvaga. Seegi oli uudne, ja lisaks ülisuurele lõkkele pakkus õhtu võimaluse jagada usuelu kogemusi, tutvuda inimestega, koos palvetada ning Jumala sõna üle mõtiskleda. Rääkimata sellest, et grillimeistrid valmistasid kogu õhtu vältel gurmee-jaanitoitu.

Mida võiksime kõigist nendest kogemustest õppida? Esiteks seda, et Jumala loodus pakub meile rohkem kui vaid rohelust ja ilu. See pakub võimaluse mõelda Jumala suurusele, tarkusele ja headusele. Ühelt poolt on see meile antud hoida ja hoolt kanda, teisalt ületab see meie inimlikkuse, jutustades Jumala majesteetlikkusest ja võimsusest. Teiseks, uus keskkond avab meie südame märkama Jumala tegutsemist värskel viisil ja uuest vaatenurgast. Tekib mõtteid ja selgusi ja palveteemasid, mis muidu ehk läheksid meist mööda. Kolmandaks, tavasituatsioonist välja astudes loome uusi sõprusi, jagame elu ja südant ja oskame üksteise eest ka paremini palvetada. See on osadus praktikas. Osadus pole ainult sõnad, vaid koos tegutsemine, üksteise aitamine, vastutuse võtmine. Neljandaks, mitteformaalsed vabaõhusündmused on heaks võimaluseks, et kutsuda kaasa oma sõpru ja pereliikmeid. Tehkem seda armastusega ja julgelt!

Vaata veel pilte siit: Sulevi pildid.

Salemi koguduse pastor