Meie igapäevane piiblitekst

Salemi koguduse 31. märtsi juhatuse koosolekul sündis idee, mis algul tundus võimatu – lugeda igal päeval koguduse Facebook grupis päeva piiblitekst ja koos palvetada. Aga otsustasime siiski proovida. Vist keegi meist ei osanud ette kujutada, kui hästi see kaasab erinevaid põlvkondi ja kui sisukaid mõtteid me üksteisega jagame.

Iga päev loeb piibliteksti üks koguduse liige ning siis ütleb, kes on järgmine. Tänaseks on piibliteksti lugenud, sellele oma mõtteid lisanud ning koos koguduse rahvaga palvetanud noored täiskasvanud, päris vanad, keskealised ja teismelised. Suur tänu neile, kes on teiste näo ja hääle aidanud nähtavaks teha! Erilise „värvi“ on andnud koguduse välismaal elavad liikmed – perekond Huugenid Inglismaalt, Liis Spencer Ameerikast ja Taivo Aarna Austraaliast. Lisaks on olnud imehea näha üksteist „näost näkku“.

Koguduse juhte on lugejate hulgas olnud vaid mõned, mis on rõõmustav. Sest koguduse nn tavaliikmete poolt kuuldud mõtted ja juhitud palved on olnud märk sellest, et koguduses on palju sisuka vaimuliku elu ja tarkusega inimesi. Igaüks meist on Jeesuse jünger ja tema loo edasikandja oma keskkonnas.

Lugemised-palvetamised jätkuvad. Meie koguduse eestikeelses osas on nii palju liikmeid, et lugejaid jagub kuni aasta lõpuni. Mine tea, ehk veamegi jõuluni välja?