Lastepäev Salemis

26. oktoobril toimus Salemi kirikus tore ja sisukas päev Mooste ja Salemi koguduse lastele. Suvel korraldasime koos vahva laagri ja nüüd oli aeg seal loodud sõprused üles soojendada. Oli suur rõõm üksteist jälle näha.

Lapsi tuli kokku umbes 30 ja vähemalt 11 neist olid Moostest ning osad veel Salemi kirikus tegutsevast vene kogudusest. Üritus kestis kokku viis tundi ja selle aja jooksul said lapsed laulda, mängida, erinevates töötubades osaleda, piiblilugu kuulda ja palvetada. Kokku oli neli erinevat töötuba: Marie Laugesaar tegi keemia töötuba, kus viidi läbi erinevaid keemiakatseid; Aaro Põder sisustas puutöö õpikoda, kus meisterdati kirik; Marie Kerikmäe ja Eliisa Lembineni töötoas sai savist käsi meisterda ning Kärdi töötoas valmistati käevõrusid ja kaelakeesid.

Lastepäeva teemaks oli lugu Piiblist, kus Jeesus Peetruse vee peale kõndima kutsub. Korraldajatena tahtsime selle loo kaudu lastele edasi anda mõtet, et olenemata sellest, mis toimub meie ümber, kui me vaatame Jeesuse peale ja loodame Temale, siis me ka püsime õigel teel. Kui me aga ümberringi vaadates kahtlema ja kartma hakkame, nii nagu Peetrus tegi, siis hakkame vajuma ja õigelt teelt kõrvale kalduma. Selle loo andsime edasi näidendina.

Pastor Toivo Pilli mõtiskles koos lastega piibliloo teemal. Pastor kutsus lapsi palvele, et paluda neile julgust, kuid küsis enne, kes tahab julgeks saada. Nägin, kuidas üks laps tõstab käe, seejärel teine, siis kolmas ja neljas ja viies… See tegi mind väga rõõmsaks. Koguduses lastetööd tehes olen meie lapsi tundma õppinud, mõni on julgem, mõni arem ja tagasihoidlikum. Aga kui ma nägin üht last, kes muidu on pigem arglik, tõstmas oma kätt kõrgele, et Jumal teeks ta julgeks, see tegi mu südame väga rõõmsaks.

Lastepäeval oli palju mänge ja mõndagi lõbusat, kuid usun, et lastele jäi meelde kõige olulisem – lugu Jeesusest ja kuidas me ka täna saame loota Tema peale. Tean, et enamus Mooste lastest on mittekristlikest perekondadest. Tean, et taaskord sai nii nende kui ka Salemi laste südametesse väike seeme istutatud. Nüüd aga saame kogudusena palvetada nii Salemi kui ka Mooste laste eest, et need seemned nende südametes võimsalt kasvama hakkaksid.