“Jumala meeskonna treening” Nuutsakul

Juulikuu viimastel päevadel kogunes rohkem kui 100-liikmeline koguduse perekond igasuviseks laagriks Nuutsaku laagrikeskusesse. Lisaks oma koguduse rahvale oli külalisi ka Kiviõlist.

Laagri teemafookuseks oli koostöö, vaimuannid ja palve. Ikka ja jälle pöördusime tagasi Efesose kirja 4.peatüki esimese 16 salmi juurde. Kõnelejate seas oli lisaks omade – Toivole, Urmasele, Einikesele ja Martinile ka Külvi Maisov Tallinna Nõmme kogudusest, Kätlin Kivisild Mosaiik kogudusest ja Otto Aavistu Valga kogudusest.

Muidugi olid laagris ka maastikmäng, töötoad (seekord lausa 7 erinevat!), ülistust (meie oma äge 7-liikmeline tiim) ja saunaosadus. Toitu valmistasid Hendrik, Helena ja Artjom suure armastuse ja hoolega. Ja maitses ka hästi!

Küsisime osalejatelt tagasisidet, mis laagris kõige enam meeldis.

Rahvas kiitis toitu ja püsivalt saadaolevat kohvi, võrkpalli ja sauna. Heameelt tunti ühisest pildivaatamisest. Bänd tegi mitmed tänulikuks ja aitas meid Jumala aujärje ette. Teenivad inimesed ise olid julgustuseks.

Lauri rõõmustas, et laagris oli omajagu noori ja just noor-noormehi! See oli hea võimalus kogudusena ühtsemaks kasvada ning paremini üksteist tundma õppida.

Veel kõnetasid inimesi koosolekul jagatud sõna (eriti kiideti Martinit ja Külvit) ja tunnistused. Mitmed ütlesid, et nad nägid Jumalat laagris tegutsemas, kogesid, kuidas Jumala Vaim ka neid endid puudutas. Keegi sai isikliku julgustuse eestpalveks, keegi teine jälle küsimuse, mis teda teenimises edasi aitab. Taivo õppis, et „meie erinevustes tuleb Jumala tugevus esile.“ Vähemalt kolm tervenemiskogemust oli laagris ka – kes sai vabaks seljavalust, kelle peavalu jäi ootamatult järele. Jumal tegutses!

Järgmise suve laagriaeg on 15-18 august. Ikka Nuutsakul!

Vaata veel Aarne tehtud pilte siit: Google Drive