In Memoriam Jüri Jürgenson (1937-2020)

Tartu Salemi baptistikoguduse emeriitpastor Jüri Jürgenson lahkus jõulude eel igavikku. Töökas ja tasakaalukas elu. Õnnistuseks paljudele. Aastal 1972 valiti Jüri Jürgenson Tartu Salemi baptistikoguduse pastoriks – nagu tollal öeldi, presbüteriks. Temast sai koguduse kõige kauem töötanud vaimulik – ligi kolmkümmend aastat hingekarjase aktiivset ametit, kuni 2001. aastani. Eks see töö jätkus ka hiljem, niikaua kui tervis lubas: jutlustajana, juhatuse liikmena, hingehoidjana.

Jüri Jürgenson oli leebe ja tasakaalukas juht. Ta ei kiirustanud andma lõplikke hinnanguid. Ta oskas teha koostööd erinevate inimestega. Ta suunas koguduse laeva nii nõukogude surveajal kui ka 1990. aastate vabaduse tuultes. Samas oli temas tugevat sihikindlust. Üheks tema elutööks on Salemi praeguse kiriku ehituse innustamine ja eestvedamine. Ega see projekt polnud kergete killast. Kuid Jüri Jürgenson ei kahelnud, vaid julgustas: teeme ikka edasi, kuigi vahendeid napib, ei maksa tööd seisma jätta. Küll Jumal aitab! Ja aitaski. Täna koguneb Salemi kogudus kaasaegses hoones.

Koos Jeesuse Kristusega käidud elutee lõpul võib tänuliku meelega öelda: „Issand, nüüd sa lased oma sulasel lahkuda rahus oma ütlust mööda…“ (Lk 2:29).

Jüri Jürgenson jutlustab (1980. aastad)
Jüri Jürgenson 1995, taustal Salemi kiriku pooleliolev ehitus.
Salemi koguduse pastor