Elu pärast epideemiat

Ega me päris hästi ei tea, kas epideemia on päriselt möödas või mitte. Aga kogudusena tundsime, et tahame tänada Jumalat, et ta on meid siiani aidanud. Pastor Toivo Pilli nimetas seda tänulikuks peatuseks. Ükskõik, kas tegu on vahe- või lõpp-peatusega, ikka on hea Jumalat tänada!

12.juulil peetud tänujumalateenistusel oli kolm eesmärki – tänada Jumalat tema hoidmise eest, tänada Jumalat eesliinil olnud inimeste eest ning paluda hoidmist tulevateks päevadeks.

Meiega olid kaasa tulnud elama Tartu linnapea Urmas Klaas, kes sõnas, et Tartus on küll parimad arstid, aga see linn on veel parem koht, kus terve olla. Video kaudu elasime kaaasa Kuressaares vabatahtlikuna abis käinud ämmaemandaks õppiva Karmen Sussi loole. Naaberkoguduse diakon Tõnu Lehtsaar rääkis, kuidas leida lootust kriisiajal. Laulsid meie oma koguduse Mihkel, Johannes ja Lisete. Eest- ja tänupalvete osas palvetasid kaasa arst, poeketi juhataja, hooldustöötaja, õpilane ja õpetaja. Oleme koos nendega, nende ja veel paljude eesliinil teeninud inimeste eest Jumalale tänulikud.

Tänujumalateenistuse jutluse pidas pastor Toivo Pilli. Sajandeid tagasi asetas prohvet Saamuel Jumala abi meeldetuletuseks kivi, millele oli kirjutatud: „Siiani on Issand meid aidanud!“ Samamoodi panime meiegi Jumala abi meeldetuletuseks oma väikese kivi maha. Üheskoos nõustusime Toivo jutluse sõnadega: “Me oleme kõik samas paadis, kuigi mõni ehk tunneb kaptenit paremini kui teine, või tal on mingi ettekujutus kodusadamast. Aga tormis kõigume kõik ühtemoodi ja hoiame seintest kinni. Me jagame inimeseks olemise võrdsust.”

Ega me ei tea, mis on ees. Aga me tunneme Jumalat, kes on meid siiani toonud. Tänu annab lootust, tänu teeb julgeks ja hoolivaks. Jumalaga koos läheme igast tormist läbi. Veelkord juhtlust tsiteerides: “Sügav ei ole ainult Jordani vesi, vaid sügav on ka avatud taevas!”

Jumalateenistust saad järgi vaadata https://www.youtube.com/watch?v=7gg-rVwOeR8