“Arm ja rahu” Salemi kirjandusletis

Tartu Salemi koguduse ajalooraamat ”Arm ja rahu” võtab kokku selle usukogukonna sajandivanuse teekonna. Tegemist on kergesti loetava ja olulisemaid arenguid silmas pidava teosega. Kellel vähegi ajaloohuvi, selle jaoks on tegemist põneva lugemisega. See ei ole akadeemiline ajalookirjutus, kuigi autor on püüelnud selle poole, et tekst toetuks ajalooallikatele. Kasutatud on koguduse protokolle, kirjavahetust, arhiiviandmeid ja fotosid.

Teksti elustamiseks on raamatus terve hulk selgitustega varustatud fotosid, mis annavad ka visuaalse pildi koguduse arengust. Kaane on kujundanud raamatuillustraator Elina Sildre, sisu Päivi Palts. Raamatu lugemise teevad haaravamaks tsitaadikastid, mis on põimitud teksti juurde, ja annavad mõne tähenduse- või emotsioonikillu lisaks. See raamat kinnitab veendumust, et ”ühe kohaliku koguduse maastikul kulgeb salapärasel moel ka taevariigi rada”.

Raamatut saab osta Salemi koguduse kirjanduslaualt. Samuti võib ostusoovist märku anda e-aadresssil salem@salem.ee, misjärel jõuab raamat tellijani Omniva abiga. Viimasel juhul palun märkida, millisesse pakiautomaati raamat saata ja oma telefoninumber. Raamatu hind 20 eurot, postiga saates lisandub saatekulu 3 eurot. Ülekande saab teha Salemi Baptistikoguduse arvele: EE832200221005109196.

Salemi koguduse pastor