Kirik ja kogudus

Kirik ja kogudus

Eesti keeles saab rääkida nii kirikust kui kogudusest. Kirik tähendab eelkõige hoonet, mõnikord ka usulist organisatsiooni laiemalt, kogudus aga ühiste usulist veendumustega inimesi. Kõnekeeles alati nii selget vahet ei tehta.

Salemi kirikus kogunev kogudus on eesmärgiks seadnud kuulutada elu ja sõnaga head sõnumit inimmaailma Päästjast Jeesusest Kristusest. Me tunnistame elumuutvast usust kolmainu Jumalasse. Me püüame pidevalt õppida ja areneda küpsuse suunas. Oleme veendunud, et kristliku ja lihtsalt inimliku kutsumuse osaks tänapäeva maailmas on hoolitseda inimeste vaimsete, füüsiliste ja sotsiaalsete vajaduste eest. Sellepärast on kuulutus, koolitus ja hoolitsus kolm üksteisega põimunud tahku, mis iseloomustavad kõiki Salemi tegevusi. Oleme olemas kõigi inimeste jaoks Karlovas, Tartus ja ümbruskonnas.

Salemi koguduse nimi tähendab tõlkes „rahu“ või „kooskõla“ . See on parim, mida võib ligimesele soovida. Me soovime kehastada ja välja elada Jumalat austavat ja ligimest teenivat kogukonda, jagades oma parimat Kristuse nimel. Me taotleme sõnade ja tegude kooskõla, meelerahu rahutus maailmas, südamerahu, mis algab Jumala usaldamisest.

Tartu Salemi Baptistikogudus kuulub Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide koguduste Liitu, mis ühendab üle 80 koguduse ühtekokku umbes 6000 täisõigusliku liikmega. Lisades neile koguduste toetajaliikmed, sõbrad ja lapsed, ulatub EKB liidu osaduskond umbes 10 000 inimeseni. EKB liit omakorda kuulub liikmena 145 riiki ja 40 miljonit koguduseliiget ühendavasse Baptistide Maailmaliitu.

Sisestatud emailile saadeti kiri. Kirjas oleval lingil klikkides lisatakse kasutaja salemilisti.
Kontrollige sisestatud emaili
Sisestage nimi
Oletegi liitunud
Te ei jälgi enam meie uudiskirja
Kinnitamine ebaõnnestus