Sõprusleping Agenskalnsiga

Sõprusleping Agenskalnsiga

Sõprusleping Agenskalnsiga

Riia Agenskalnsi baptistikoguduse külaskäigu ajal, 16. märtsil 2014, kirjutati Salemi kirikus alla Salemi-Agenskalnsi sõprusleping. See oli pikema aja jooksul arenenud suhete tulemus. Läti pastor Edgars Mazis käis mõned aastad tagasi Salemi koguperelaagris. Salemi muusikarühm ja pastor Meego Remmel külastasid Riiat eelmisel sügisel. Tekkisid isiklikud tutvused Eesti ja Läti koguduste vahel. Mõlemapoolselt jõuti arusaamisele, et on aeg astuda samm edasi ja määratleda valdkonnad, kus koostööd edasi teha, samuti alustada ühiste ettevõtmistega. Selle märgiks toimus 15. märtsil.Salemi kirikus Eesti-Lähti ühine ülistusmuusika õhtu, kus osales üle 90 inimese.

Riia Agenskalnsi baptisti kogudus rajati 1879. aastal. Käesoleval aastal tähistab kogudus 130. juubelit. Kirikuhoonele pandi nurgakivi 1914. aastal, otse esimese maailmasõja lävel. See hoone võeti nõukogude võimude poolt koguduse käest ära 1961 ja kasutati telestuudiona kuni 1990. aastani. Nüüd, kui Agenskalnsi kogudus on saanud tagasi oma hoone, jätkuvad selle korrastus ja renoveerimistööd paralleelselt koguduse sisemise arenguga.

Agenskalnsi kogudus on erinevaid põlvkondi ühendv ja elujõuline kogukond. Koguduses on umbes 450 liiget. Pühapäeviti on jumalateenistusel 200-250 inimest. Tegutsevad koorid, ülistusrühm, noorte ja teismeliste töö, väikegrupid, eakate töö. Igal pühapäeval pakutakse koguduse kohvikus lõunat. Toimuvad abielusuhete tugevdamise kursused ja Alfa-kursus, mis tutvustab kristliku usu põhialuseid. Kogudusel on oikumeenilised sõbralikud suhted naabruses olevate luterlike ja katoliku kogudustega.

Sõprusleping Agenskalnsi ja Salemi vahel määratleb kuus üldist valdkonda, kus otsitakse ühiseid huvisid, koostööd ja üksteise toetamise võimalusi. Me soovime üksteist toetada, et

  1. elada Kristuse-sarnast ja missiooniteadlikku elu oma kogukondades,
  2. kehastada ja elada partnerluses ja koostöömeeles Kristuse ihus,
  3. õppida üksteise kogemustest,
  4. luua keskkondi osaduseks ja isiklikeks kontaktideks,
  5. vahetada informatsiooni eestpalvesoovide ja tänupõhjuste kohta,
  6.  panustada ühiste projektide teostamisse – mõlema osapoole nõusolekul.

Agenskalnsi koguduse vanempastor Edgars Mazis: „Meie kogudus on põnevil, et avastada, milliseid võimalusi kätkeb partnerlus Salemi kogudusega. Suur tänu teie külalislahkuse eest! Unistame koos Jumala riigi auks ja täidame oma unistused Tema poolt heakskiidetud ajal.“

 

Sisestatud emailile saadeti kiri. Kirjas oleval lingil klikkides lisatakse kasutaja salemilisti.
Kontrollige sisestatud emaili
Sisestage nimi
Oletegi liitunud
Te ei jälgi enam meie uudiskirja
Kinnitamine ebaõnnestus