Uudiseid Norrköpingist

Uudiseid Norrköpingist

Oma hiljutisel külaskäigul Norrköpingisse tutvusid Toivo ja Einike Pilli meie Rootsi sõpruskoguduse eluga. Tegelikult on Norrköpingis kolm iseseisvat kogudust, kes varem tegutsesid koos, nüüd aga eraldi: Immaanueli kogudus, mis koguneb suures kirikuhoones kesklinnas; Vidablicki kogudus, mille kirik asub umbes kümmekond kilomeetrit linnakseskusest; ja Abylundi kogudus, mis samuti asub lähiümbruses. Norrköping on oma 130 000 elanikuga muutunud ülikoolilinnaks, ehkki varem andis tooni tekstiilitööstus.  

Salemi sõbrad Norrköpingis on aastaid tegutsenud sotsiaaltöö alal, kogudes kasutatud riideid ja saates neid Eestisse. Praegu jõuavad riided kauplusesse Sõbralt Sõbrale. Samas on kaupluse põhimõte ja kokkulepe kogudusega, et iga abivajaja, kellel isegi tagasihoidlikku summat tasuda pole, saab tasuta kehakatte või jalavarjud. Samuti on Norrköpingi kogudus iga jõulu eel aidanud meid teostada iga-aastast sotsiaalprojekti. Kogu selle suure ettevõtmise üheks võtmeisikuks on Lars Widen, kes ametilt on pereterapeut, töötades eelkõige hingekriisi läbi elanud lastega.
 
Vidablicki kogudus, mille eesotsas on pastor Göran Strömner, soovib rajada lähilinnaosas uut kogudust. See on valdkond, kus Salem võiks vestluspartnerina  abiks olla. Abylundi koguduses alustas sügise alguses uus pastor Lotta Suu, kelle abikaasa on pooleldi eestlane. Jälle väike ühisosa, mis aitas meil mõista, kui palju sarnaseid kogemusi ja väljakutseid on eestlastel ja rootslastel – olgu ajaloos, maailmanägemises kui ka koguduse elus. Toivo Pilli edastas Rootsi sõpradele küllakutse Tartusse.
 
Palveta meie Norrköpingi sõpruskoguduste pärast: ühtsuse ja heade arengute pärast Immanueli koguduses, uue koguduse rajamise õnnestumise ja noortetöö edenemise pärast Vidablickis ja uue pastori eest Abylundis. Täna paljude vabatahtlike eest, kes pühendavad palju aega ja jõudu kasutatud riiete kogumisel ja pakkimisel.
Sisestatud emailile saadeti kiri. Kirjas oleval lingil klikkides lisatakse kasutaja salemilisti.
Kontrollige sisestatud emaili
Sisestage nimi
Oletegi liitunud
Te ei jälgi enam meie uudiskirja
Kinnitamine ebaõnnestus